Madımak’ın 30’uncu yılında Behçet Aysan şiirlerinden şarkılar albümü çıkıyor: Yanık Ağıt

2 Temmuz 1993’te Sivas katliamında öldürülen şair ve doktor Behçet Aysan anısına, şiirlerinden bestelenen şarkılardan oluşan ‘Yanık Ağıt’ albümü Ada Müzik etiketiyle çıkıyor.

Müzik direktörlüğünü Çiğdem Erken’in üstlendiği ‘Yanık Ağıt’ta Behçet Aysan şiirlerinden bestelenen 16 şarkı yer alıyor. Albüme adını veren ‘Yanık Ağıt’ şiirinin bestesi de yine Çiğdem Erken’e ait.

FAZIL SAY’DAN BEHÇET AYSAN ANISINA ‘RÜZGAR RÜZGARLA KONUŞUR’

Fazıl Say, bugüne kadar Sivas katliamının belleklerden silinmemesi adına sanatsal yolculuğunu sürdürüyor. Albümde, Behçet Aysan şiirinden bestelediği ‘Rüzgar Rüzgarla Konuşur’ da yer alıyor. Ayrıca Say’ın oda operası Ses’ten ‘Bir Bahar Dalıyla’ da dinleyiciye sunuluyor.

ZUHAL OLCAY, DOĞAN DURU, BAJAR…

Albümde çok sayıda farklı müzik tarzlarından sanatçı Behçet Aysan şiirlerini yorumluyor: Zuhal Olcay, Güvenç Dağüstün- Ece Dağıstan, Tuna Kiremitçi- Burcu Tatlıses, Doğan Duru, Vedat Sakman, Umut Özensoy, Dilek Türkan, Deniz Çakır, Selva Erdener, Selçuk Sami Cingi, Mirady, Zeynep Karababa-Erdal Erzincan, Mazlum Çimen ve Bajar…

Sivas katliamının 30. yılında, katledilenlere bir saygı duruşu niteliğini taşıyan ‘Behçet Aysan Şiirlerinden Şarkılar – Yanık Ağıt’, 30 Haziran gecesi bütün dijital platformlarda yayınlanacak. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx