Kolombiya’da bilgisayar oyunu mucizesi

Mayıs ayının ilk gününde Amazon’da düşen uçaktan sağ çıkıp kardeşlerine de bakan çocuk merak uyandırdı.

Düşen Cessna 206 tipi uçakta bir anne, çocukları ve pilotlar bulunuyordu. Enkaz çalışmasında devasa ormanda 18 günün sonunda cesetlere ulaşıldı.

Ekipler 13 yaşındaki Lesly Bonbaire, 9 yaşındaki Soleiny Ranoque, 4 yaşındaki Tien Ronoque ve 11 aylık bebek Cristian Ranoque’e ait bir iz bulamadı.

Çocukların gittiği yönlere yönelik tahminlerde bulunuldu ve o bölgelerde hayatta kaldıklarına dair güçlü kanıtlar tespit edildi.

ORDU DEVLET BAŞKANINI YALANLADI

Bu kanıtlardan yola çıkarak çocukların hayatta olduğuna dair bir açıklama yapan Kolombiya lideri Gustavo Petro’yu, ülkenin ordusu yalanladı.

Kolombiyalı kurtarma ekipleri, tweet fiyaskosuna rağmen arkalarında çocuklara ait bir su şişesi, bir makas, bir saç tokası ve derme çatma bir barınak bırakan çocukları aramaya devam etti.

Arama kurtarma ekiplerinin umudu her geçen gün düşerken, yetkililer Amazon’un üzerinden ‘Olduğunuz yerde kalın’ ifadesi bulunan kağıt parçalarını serbest bıraktı.

BİLGİSAYAR OYUNU MUCİZESİ

Öte yandan dünyada gündem olan olayla ilgili yeni detaylar da ortaya çıktı. Hayatta kalan çocukların teyzesi Damarys Mucutuy çocukların nasıl vahşi doğada mucizeye imza attığını paylaştı.

13 yaşındaki Lesly’nin bilgisayarda sık sık hayatta kalma oyunları oynadığını belirten kadın, ‘Beraber oynadığımızda kurduğumuz kampların aynısını kurmuş’ dedi.

Lesly’nin Amazon’da yaşayan yerel halktan biri olmasını da kurtuluşa bağlayan yetkililer, küçük çocuğun doğada hangi yiyecekleri yemesi gerektiği konusunda uzman olduğunu aktardı.

BBC’nin yaptığı son haberde ise Lesly’nin, annesi işteyken sürekli kardeşlerine baktığı dolayısıyla küçük çocuğun böyle durumlara alışık olduğu belirtildi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir