Beşiktaş’tan AK Parti Trabzon adayına yanıt: Bu söyleme sebebiyet verenler kumpasın bedelini yargı önünde ödüyorlar

Beşiktaş, 2010-2011 sezonunda oynanmayan Süper Kupa finaliyle ilgili açıklama yaptı ve AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç, “UEFA’nın sitesinde güncel olarak hâlâ Beşiktaş ve Fenerbahçe şikeci kulüp olarak duruyorken utanmadan bu iki kulüp 2011’in Süper Kupası’nı oynamaya kalkıyor. Aklımızla dalga mı geçiyorsunuz?” sözlerine yanıt verdi.

Beşiktaş’ın tüm siyasi partilerle arasına mesafe koyduğu belirtilen açıklamada, “Biz Beşiktaşız! 121 yıldır Şerefimizle Oynar Hakkımızla Kazanırız. Müzemizde tek bir haram kupa yoktur. Beşiktaş JK olarak siyasetle aramıza hep mesafe koyarak tüm siyasi partilere eşit durmayı başarmış onurlu bir geçmişe sahibiz. Siyasi ikballeri doğrultusunda kulübümüzü tehlikeli polemiklere çekmeye çalışanlara bu fırsatı tanımayacağız” denildi.

‘KULÜBÜMÜZÜ SİYASETE ALET EDEREK İSNATTA BULUNULMASI SUÇTUR’

Türkiye Kupası şampiyonu olan Beşiktaş’ın Süper Kupa finalinde oynayamaya hak kazandığı kaydedilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kulübümüzle ilgili yapılan isnadın hiçbir maddi ve hukuki dayanağı yoktur. Önemine binaen belirtmek isteriz ki bu söyleme sebebiyet verenler yapmış oldukları kumpasın bedelini yüce Türk yargısı önünde sanık sıfatıyla yargılanmak suretiyle ödemektedirler. Bu yargılama neticesinde alacakları cezalarla şanlı tarihimizi lekelemek isteyenleri kamuoyu, tüm çıplaklığı ile öğrenecektir.

Esasen kulübümüzü siyasete alet ederek isnatta bulunulması bir suç olup, bu haksız ve hukuka aykırı isnatlar sebebiyle her türlü hukuki ve cezai yollara başvurulacaktır. Bir kez daha belirtmek isteriz ki, yıllardır beklediğimiz 2010-2011 Sezonu Süper Kupa final maçını oynamak Beşiktaş’ın hakkıdır. Herkes bilmelidir ki, o kupayı almak için sahaya çıkıp her zaman olduğu gibi şerefimizle mücadele vereceğiz.”

BEŞİKTAŞLI AVUKATLAR DERNEĞİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

Beşiktaşlı Avukatlar Derneği de Ahmet Metin Genç hakkında suç duyurusunda bulunacağını duyurdu.

Açıklamada, “Beşiktaş Jimnastik Kulübü toplumun tüm kesimleri tarafından desteklenen ve siyaset üstü nitelik taşıyan köklü bir kulüp olup siyasete alet edilemez. Beşiktaş Jimnastik Kulübü’ne karşı şikeci iftirasında bulunan Trabzon Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç hakkında, 6222 sayılı kanun kapsamında Dava ve Adli İşler Komisyonumuz tarafından ivedilikle suç duyurusunda bulunulacaktır” denildi.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx