Yaylalarda kaçak yapıların yıkımları yine başladı

Trabzon’da yaylalardaki kaçak yapıların yıkımına uzun bir ortanın akabinde yine başlandı. Akçaabat ilçesine bağlı Hıdırnebi Yaylası’nda kimi vatandaşlar yıkımın kendilerine bildiri edilmediğini belirterek duruma reaksiyon gösterdi.

Trabzon’da Akçaabat Kaymakamlığı kararıyla Hıdırnebi Yaylası’nda sabahın erken saatlerinde 20 kadar kaçak mesken ve baraka iş makineleri ile yıkılırken kimi vatandaşlar yıkım için kendilerine haber verilmediğini tez etti.


Yayla sakinlerinden Yücel Gedikli kendilerine haber verilmeden yazılı evrak gönderilmeden yıkım yapıldığını argüman ederek şunları söyledi:

– Bunlar bizim yayla konutlarımız, alt kısmında hayvanlarımız üst kısmında bizler kalıyoruz özgünü bu. Bize haber verilmeden hiçbir yazılı evrak gönderilmeden sabahın saat 4-4.30’unda yıkıldı. Partili partisiz hangisi olursa olsun devlet büyüklerime hürmetim sonsuz. Türkiye Cumhuriyetini yönetiyorsa ben onun vatandaşıyım. Bu formda 100 tane olduğu söyleniyor.

– Edindiğim bilgilere nazaran, 100 civarında yıkılması gereken meskenler olduğunu duydum. Yıkımlar devam edecek dediler. Biz buraya çoğunlukla hayvancılık için geliriz, hayvancılık bittiği için bugünkü durumlar ortada. Savcılık bize bir kâğıt gönderir devletin mahkemeleri var orada yargılarsın, bundan kaçmanın bir manası yok. Bize hiçbir şey bildirisi edilmedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.