Wimbledon’da erken vedalar günü

Sezonun üçüncü grand slam tenis turnuvası Wimbledon’da iki numaralı seribaşı Estonyalı Anett Kontaveit, ikinci çeşitte elendi.

İngiltere’nin başşehri Londra’da düzenlenen çim kort turnuvasının üçüncü gün sabah seansı, tek erkekler ve tek bayanlar ikinci çeşit maçlarıyla devam etti.

Tek bayanlarda, dünya 97 numarası Alman Jule Niemeier, favori tenisçilerinden Kontaveit’i 6-4 ve 6-0’lık setlerle 2-0 yenerek günün sürprizine imza attı.

Programın yetişmemesi nedeniyle bugüne kalan erteleme karşılaşmasında, 6 numaralı seribaşı Çek Karolina Pliskova, vatandaşı Tereza Martincova’yı 7-6 ve 7-5’lik setlerin akabinde 2-0’la geçerek ikinci çeşide yükseldi.

Tek erkeklerde ise 23 numaralı seribaşı ABD’li Frances Tiafoe, Alman Maximilian Marterer’i 6-2, 6-2 ve 7-6’lık setlerle 3-0 mağlup etti.

Belçikalı David Goffin ise 31 numaralı seribaşı Arjantinli Sebastian Baez’e 6-1, 6-2 ve 6-4’lik setlerle üstünlük kurdu.

Erkekler 3 numaralı seribaşı Ruus veda etti

Wimbledon’da erkeklerin 3 numaralı seribaşı Casper Ruud, Ugo Humbert’e 3-1 yenilerek 2. çeşitte elendi.

İngiltere’nin başşehri Londra’da düzenlenen turnuvanın 3. gün maçlarına devam edildi.

Erkeklerde 1 numaralı seribaşı ve son 3 tertibin şampiyonu Novak Djokovic, dünya sıralamasının 79. basamağındaki Thanasi Kokkinakis’i 6-1, 6-4 ve 6-2’lik setlerle 3-0 yenerek 3. çeşide yükseldi.

Klasmanın 112. sırasındaki Ugo Humbert, Fransa Açık finalisti Casper Ruud’u (3 numaralı seribaşı) 3-1’lik (3-6, 6-2, 7-5, 6-4) skorla 2. tıpta turnuvanın dışına itti.

Nikoloz Basilashvili (22) ise Quentin Halys ile oynadığı 2. çeşit karşılaşmasını 3-1 kazandı.

Muguruza ve Raducanu’dan erken veda

Dün yarıda kalan tek bayanlar birinci çeşit çabasında, dünya 88 numarası Greet Minnen, 2017 şampiyonu Garbine Muguruza’yı (9) 2-0 (6-4, 6-0) mağlup ederek sürpriz bir sonuca imza attı.

Kadınlar klasmanının 55. basamağındaki Caroline Garcia ise Emma Raducanu’yu (10) 6-3’lük setlerle 2-0 yenerek rakibini 2. cinste saf dışı bıraktı.

Jessica Pegula (8), ertelenen birinci çeşit maçında Donna Vekic’i 2-0 (6-3, 7-6) mağlup etti. Jelena Ostapenko (12), Yanina Wickmayer’i, 2018 şampiyonu Angelique Kerber (15) de Magda Linette’i 2-0 ile geçerek 3. çeşide çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.