Vali açıkladı: Antalya’da taksicilere İngilizce, Almanca, Rusça öğretilecek

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, taksici esnafı ile bir ortaya geldi. Turizm kenti Antalya’da turistlerle birinci karşılaşan bireylerin taksiciler olduğunu hatırlatan Yazıcı, taksicilerin meselelerini ve talepleri dinledi. 

Antalya’nın bir dünya kenti olduğunu belirten  Yazıcı, “Antalya’ya milyonlarca turist geliyor, 10 gün kalıyor ve izlenimini anlatırken ‘Türkiye’ diye bahsediyor. Bu yüzden 85 milyonun yükü omuzlarımızda. Yaptığımız her işi dünya standartlarına nazaran yapmalıyız. Tarımı da taksiciliği de ticareti de yaparken Türkiye’yi temsil ettiğimizi unutmamalıyız” sözlerini kullandı.

Taksicilere yabancı lisan bilip bilmediklerini soran Yazıcı, kente gelen turistlerin yabancı lisanı olmayan taksici ile badire yaşadıklarını bildirdi. Buna yönelik bir çalışma içinde olduklarını aktaran Yazıcı, şunları kaydetti:

“Aralık prestijiyle bütün planlamalar bitecek ve sonrasında taksicilerimize temel seviyede İngilizce, Almanca ve Rusça öğretmeye başlayacağız. Zira konuklarımız gideceği yerleri taksicilere anlatamamaktan çok fazla yakınıyor. Bu sorunu çözeceğiz. Sizi yormadan yapacağız bu işi hiç merak etmeyin. Lütfen yaptığınız işin tüm boyutlarını düşünün ve müşterinize nazik davranın. Çok kıymetli ve kritik bir iş yapıyorsunuz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.