TİP Milletvekili Sera Kadıgil’den, 101’inci Seyahat sorusu

ANKARA – Türkiye Personel Partisi (TİP) Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, Seyahat Davası’nda mahpus cezasına çarptırılan Mücella Yapan, Çiğdem Mater, Ali Hakan Altınay, Mine Özerden, Can Atalay ve Tayfun Kahraman’ın tutukluluklarının 100. gününde sorduğu 100 soruyu Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı. Seyahat tutuklularının 100 sorusunu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a soran Kadıgil, 101’inci soruyu da kendisi ekledi.

‘BİRİNE BİLE VERECEK CEVABINIZ OLMADIĞI İÇİN YARGILANACAĞINIZI BİLİYOR MUSUNUZ?’

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yanıtlanması talebiyle soru önergesi hazırlayan Kadıgil, “Mücella Yapan, Çiğdem Mater, Ali Hakan Altınay, Mine Özerden, Can Atalay, Tayfun Kahraman milyonlarca yurttaşın demokratik taleplerini lisana getirmek için katıldığı Seyahat Parkı Direnişiyle ilgili dava kapsamında bundan tam 101 gün evvel hukuksuz bir formda tutuklanmıştır” tabirlerini kullandı.

Gezi tutukluluklarının sorularına ek olarak 101’inci soruyu da kendisi soran Kadıgil, “Bütün bu soruların birine bile verecek cevabınız olmadığı için yenildiğinizi ve yargılanacağınızı biliyor musunuz?” dedi.

TİP ÜYELERİ SEYAHAT TUTUKLULARINA MEKTUP GÖNDERECEK

TİP üyeleri, 5 Ağustos Cuma günü (yarın) Türkiye’nin farklı vilayetlerinden Seyahat tutuklularına mektup gönderecek. TİP’in toplumsal medya hesabından yapılan duyuruda farklı kentlerdeki PTT noktalarının adresleri ve tutuklu bulunan Osman Kavala, Mücella Yapan, Çiğdem Mater, Ali Hakan Altınay, Mine Özerden, Can Atalay ve Tayfun Kahraman’ın mektup adresleri paylaşılarak “Hukuksuzca tutuklanan arkadaşlarımıza mektup göndermek için 5 Ağustos Cuma saat 16:30’da ülkenin dört bir yanında buluşuyoruz” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.