THY’nin 338’inci destinasyonu Cuba oldu

THY Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamaya nazaran, şirket uçuş ağını genişletmeye devam ediyor. Afrika’yı dünyada en fazla noktaya bağlayan THY, yeni uçuş noktası Cuba ile bu kıtada sefer düzenlediği destinasyon sayısını 62’ye çıkardı.

Bayrak taşıyıcı marka Boeing B737-8 tipi uçaklarla icra edilecek Cuba seferleri, pazartesi, çarşamba ve cuma olmak üzere haftada 3 gün gerçekleştirilecek.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, çizgi açılışı münasebetiyle Cuba Memleketler arası Havalimanı’nda düzenlenen merasimde, her geçen gün artan endüstriyel yatırımlar sayesinde orta ve uzun vadede Afrika’nın dünya turizmi ve ticareti için ehemmiyetinin artacağına inandıklarını belirtti.

Bu kapsamda Türk Hava Yolları olarak Güney Sudan’ın başşehri Cuba uçuşlarına başlamaktan büyük memnunluk duyduklarını lisana getiren Ekşi, “Gelişen pazar ve artan talepler ile Afrika’yı dünyaya bağlamaya devam edeceğiz” sözünü kullandı.

DESTİNASYON SAYISI 338’E ÇIKTI

Cuba seferleriyle uçuş gerçekleştirdiği ülke sayısını 129’a, destinasyon sayısını da 338’e çıkaran THY, yeni destinasyonlarla konuklarına sınırsız temas imkanı sunarken tıpkı vakitte kalitesi ve hizmetini de dünyanın dört bir tarafına taşımaya devam ediyor.

THY, havayolu yolcu nakliyatının yanında geniş uçuş ağında sunduğu kargo taşımalarıyla da ülkelerarası ticari bağları geliştirmek için değerli bir köprü görevi görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.