Tabip, kurşun geçirmez yelek miğfer, biber gazı ve silah istedi

Görevdeyken can güvenliğinin olmadığını düşünen tabip Sıhhat Müdürlüğü’ne başvurdu, kendisini koruyabilmek ve saldırganı etkisiz hale getirebilmek için bu teçhizatları talep etti.

Konya Kent Hastanesinde vazifeli kardiyolog Dr. Ekrem Karakaya’nın öldürülmesi, şiddet tehdidiyle misyonlarını yapan sıhhat çalışanlarını güzelce huzursuz etti.  Hekim E. Ş., Sıhhat Vilayet Müdürlüğü’ne dilekçe yazarak, misyonda kullanmak üzere, kurşun geçirmez yelek ve miğfer, biber gazı, elektro şok aygıtı ve saldırgana karşı nefsi müdafaa için silah istedi. E.Ş., dilekçesinde şunları söyledi:  “Onkoloji, bilindiği üzere kanser hastalığı ile ilgilenen bir bilim kısmıdır. Kanser tedavisi verdiğimiz hiçbir hastaya düzgünleşme garantisi verememekteyiz.

Dr. Ekrem Karakaya

KORUNMAK İÇİN TEÇHİZAT

Bu süreçte, ‘benim yakınımı iyileştiremedin, verdiğin tedavi yüzünden hastamı kaybettim’ diyen biri yahut bir ruh hastası tarafından öldürülme riski taşımaktayım.” Korunmak için teçhizat talep eden E.Ş., mümkün bir silahlı hücuma karşı hayati organlarını korumak için ‘kurşun geçirmez bir miğfer ve yelek’ istedi. Saldırganı etkisiz hale getirmek için biber gazı ve elektro şok aygıtı talep eden hekim, “Olası silahlı bir atak durumunda nefsi müdafaa gereği saldırgana karşı koyabilmek için bir adet ‘silah’ istiyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.