Suudi Arabistan, Türkiye ile medya alanında iş birliği için bakan görevlendirdi

Suudi Arabistan Bakanlar Kurulu, Türkiye ile medya alanında iş birliği için Enformasyon Bakanı Selman ed-Duseri’yi görevlendirme kararı aldı.

AA’nın Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA’dan aktardığı habere göre, Kral Selman, bakanlar kurulu haftalık toplantısına başkanlık etti.

Sudan ordu ile paramiliter Hızlı Destek Kuvvetleri (HDK) arasında çatışmaların yaşandığı Sudan başta olmak üzere bölgesel ve uluslararası gelişmelerin ele alındığı toplantıda, uluslararası ilişkiler alanında ilgili bakanlara yetki verme kararı alındığı aktarıldı.

Toplantıda, Suudi Arabistan ile Polonya arasında enerji alanındaki iş birliği için mutabakat zaptı çalışmasını yürütme ve başlatma yetkisi Enerji Bakanlığı’na verildi.

Bakanlar Kurulu’nda ayrıca, Suudi Arabistan ile Türkiye arasında medya alanında iş birliğiyle ilgili mutabakat zaptını çalışması için Enformasyon Bakanı Duseri veya vekilinin görevlendirilmesi kararlaştırıldı.

Suudi Arabistan hükümeti, kargo ve turizm alanlarında faaliyet gösteren gemilerin Süveyş Kanalı’ndan geçmesi konusunda Mısır yönetimi ile de mutabakat zaptı olanaklarını görüşmesi için Ulaştırma Bakanlığı’na yetki verdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir