Son Dakika: Mahmut Özer’den LGS sonuç tarihine ait açıklama

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 8’inci sınıfta eğitim gören 1 milyon 236 bin 313 öğrenciye yönelik hazırlık yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi imtihanın iki oturumu da tamamlandı.

Öğrencilerin kendi okulunda girdiği imtihan 09.30’da başladı. Öğrencilere çoktan seçmeli 90 soru soruldu. Birinci oturumda öğrencilere Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı lisan derslerinden toplam 50 soru soruldu ve 75 dakika yanıtlama müddeti verildi.

İkinci oturum ise 11.30’da başladı ve 12.50’de sona erdi. Matematik ve fen bilimlerinden toplam 40 sorunun yöneltildiği ikinci oturumda öğrencilere 80 dakika müddet verildi.

SINAV SONUÇLARI NE VAKİT AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, imtihanla ilgili birinci değerlendirmeleri bitirdiklerini ve imtihan sonuçlarının belirlenen tarihte açıklanacağını belirtti.

Sınav sonuçları, 30 Haziran’da “www.meb.gov.tr” internet adresinden ilan edilecek. Öğrencilere imtihan sonuç dokümanları posta yoluyla gönderilmeyecek.

Sınav sonuçlarının açıklanacağı 30 Haziran’da merkezi imtihanla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarının kontenjanları da aşikâr olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.