SHIB En Kârlı Coinler Arasında: İşte Detaylı Liste!

Kripto para birimleri veri platformu CoinMarketCap yeni bir veri paylaşımında bulundu. Buna göre, Shiba Inu (SHIB), yedi gün içinde yaklaşık yüzde 20’lik bir fiyat artışı yaşadı. Bu yükseliş grafiği, meme coin’i en karlı üç kripto varlığı arasına soktu. Listenin ikinci sırasında CHZ, üçüncü sırasında ise Ankr (ANKR) var. İşte detaylar…

İlk sırasında SHIB bulunan listenin devamı ise şu şekilde;

CoinMarketCap verilerine göre Shiba Inu, geride kalan haftada en çok kazandıran altcoin oldu. Sıralamanın ikinci ve üçüncü sırasında ise Chiliz (CHZ) ve Ankr (ANKR) var. Ankr, kolay ve uygun fiyatlı blockchain düğüm barındırma çözümleri sağlamak için paylaşılan kaynakları kullanan bir çözüm olarak ortaya çıkıyor. ANKR coin ise, Ankr’a güç veren bir Ethereum token’idir. Sıralamada dördüncü sırada ise, ünlü kripto borç verme projesi Celsius var. Bununla birlikte, Celsius’un fiyatı yeşil bölgede kalmayı başardı. Ve hatta bununla birlikte çalkantılı bir yedi günün sonunda yaklaşık yüzde 18’lik büyüme gösterdi.

Popüler meme coin Dogecoin (DOGE) ise yaptığı ralli ise listeye beşinci sıradan girmeyi başardı. Zaten efsanevi olan DOGE para, incelenen dönemde yaklaşık 13.13’lük bir büyüme gösterdi. Bu da sektördeki ana rakibi SHIB’den yaklaşık yüzde 7 daha düşük. Yaşanan meme coin yükselişinin nedenleri tam olarak açık değil. Ancak yatırımcılar arasında DOGE’ye olan ilginin yenilenmesinin, aynı adı taşıyan Layer 2 çözümünün piyasaya sürülmesiyle tetiklendiği düşünülüyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, bu hizmeti kullanırken son derece dikkatli olunmalıdır. Çünkü orijinal proje ekibi, DOGE önekine sahip zincirle hiçbir ilgisi olmadığı konusunda topluluğu uyardı.

Dogecoin ile Shiba Inu arasındaki çekişme devam ediyor

Shiba Inu ve Dogecoin arasındaki mücadele, piyasa değerine göre en iyi 10 kripto para sıralamasında yer almak için de devam ediyor.. DOGE şu ana kadar 10.76 milyar dolarlık bir kapitalizasyonla 10. sırada yer alıyor. SHIB’in hala en az 2.5 milyar dolarlık bir çıkış yapması gerekiyor. Bu arada, SHIB kısa süre önce bu sıralamada Avalanche’ı (AVAX) geçti ve 12. sıraya yükseldi.

Bununla birlikte, Shiba Inu yakımları da devam ediyor. Resmi Shiba Inu yakım Twitter hesabı tarafından paylaşılan yeni veriler, son 24 saat içinde resmi yakım portalı aracılığıyla toplam 105.165,658 (105.16 milyon) SHIB token’in dolaşımdan çıkartıldığını gösteriyor . SHIB Burn’e göre, token’lar farklı anonim kullanıcılar tarafından yapılan sekiz işlemde yok ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.