Seyit Torun: Bizim adayımız aşikâr

CHP Mahallî İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, “6’lı masayı oluşturan, adalet yürüyüşü yapan, bütün farklı siyasi partileri bir ortaya getiren, demokrasi için her türlü bedeli ödemiş bir genel liderimiz var, aday aramaya gerek yok” dedi.

Muğla ili ve ilçelerinde üç gündür ziyaretlerde bulunan CHP Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun bugün Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras’ı makamında ziyaret etti.

İKİ MUHTARA CHP ROZETİ TAKTI

Torun ilçe binasında Mumcular Mahallesi Muhtarı Muhammet Işık ile Geriş Mahallesi Muhtarı Hayrullah Kayacan’a CHP’ye üye olmaları nedeni ile rozetlerini taktı.

“İKTİDARDAN KURTULMANIN TEK DERMANI SANDIK”

Torun, ülkenin içinde bulunduğu durumdan herkesin haberdar olunduğunu belirterek “Her sabah uyandığımızda yeni bir gündem, Türkiye her manada akına uğruyor ve daha da berbata gidiyor. Bunun bir tek devası var; bir an evvel seçim. Ve bu karanlık iktidarı da,  bu ülkeye ziyan veren ve 20 yıldır her alanda bu ülkeye tahribat yapmış bu iktidarı da sandıkta göndermek. Öteki dermanı yok. İçinden bulunduğumuz sorunun tek tahlili bu iktidarı değiştirmek” kelamlarını kullandı.

“ÖDEDİĞİMİZ VERGİLER NEREYE GİDİYOR?”

“Eğitimde o denli bir hale geldik ki” diyerek konuşmasına sürdüren Torun, şöyle konuştu:

*İnsanları tercih yapma yahut çocuğunun eğitimi ile ilgili irade koyma talihini yitirmiş hale getirdiler.

*Sağlık deseniz öğündükleri bir sıhhat sistemi vardı o da çöktü. Yol yaptık köprü yaptık dediler artık onlar da paralı döviz üzerinden hepsi. Şunu sormamız gerekmiyor mu? Bizim ödediğimiz vergiler nereye gidiyor?

*Bu ülkede içtiğimiz sudan yediğimiz ekmeğe kadar, vergi veriyoruz, gelir vergisi mükellefi olmaya gerek yok. Şayet bize harcansa satın alma gücümüzün artması lazım, refahımızın artması ve daha düzgün şartlarda yaşamamız lazım.

*Bizim refahımızın artmadığına nazaran kim zenginleşiyor bu ülkede? Beşli çete. Sarayın beslemeleri bu ülkeni rantını yiyor.

*Londra’daki bir avuç faiz lobisi bu ülkenin rantını yiyor, lakin vatandaşa gelince iban numarasını gönderiyor, onlar hiçbir fedakârlığa katlanmıyorlar. Bu berbat gidişata daima birlikte son vermeliyiz. Bu bizim bu ülkeye olan sorumluluğumuz, borcumuz.

*Eğer bu ülkeyi Kuvâ-yi Ulusala ruhu ile kuranlar, çaba edenler, bize  Cumhuriyeti, demokrasiyi armağan edenler bu ülkeyi kuranlar uğraş vermişse artık de Kuvâ-yi Ulusala ruhu ile bizim gayret etmemiz gerekir. Şayet bu sorumluluğu yerine getiremezsek bedelini daima birlikte öderiz.

“ERDOĞAN’IN TUZAĞINA DÜŞMEYİZ”

Torun, gittikleri birçok yerde altılı masayla ilgili sorular sorulduğunu belirterek, şu sözleri kullandı:

*Biz adayımızı altılı masanın da iradesi ile günü gelince açıklarız. Erdoğan talep etti, Erdoğan istedi diye tuzağına düşmeyiz. Açtığı alana girmeyiz. Elbette yeri ve vakti gelince o adayımız da açıklanır.

*Peki adayımız nasıl olacak? Bizim adayımız aşikâr. Sonuçta he birlikte gayret verdiğimiz bir süreç var.

*Altılı masayı oluşturan, adalet yürüyüşünü yapan, bütün farklı siyasi partileri bir ortaya getiren, demokrasi için her türlü bedeli ödemiş bir genel liderimiz var.

*Bu ülkede istediğimiz demokratik parlamenter sistemi getirecek tek bir isim var. O da Kemal Kılıçdaroğlu. Altılı masa karar verecek bunu oluşturacak. Oburlarının bizi çekmeye çalıştığı yere girmeyeceğiz.

Torun, açıklamasının sonunda ise Ege’de Yunanistan ile Türkiye ortasında son aylarda yaşanan Adalar krizini siyasi diplomasi içerisinde çözeceklerini, o adalar silahlandırılırken, iktidarı çok uyardıklarını lakin dikkate alınmadıklarını, meseleleri diplomasi ve barışçıl bağlarla çözeceklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.