Propazar İzole Halı ve Yalıtkan Paspas

 

İzole halı iş güvenliği açısından çalışanların elektriksel olarak korunması için kullanılması gerekli olan bir zemin döşemesidir. İzole halı yalıtkan paspas elektriksel risk yer alan bütün alanlarda kullanıma uygun olup yüksek koruması sağlar. İzole halı iş yerinde çalışan bireylerin iş kazalarına uğramalarını engellemek için çalışılan yerin özelliklerine göre çalışma süresince kullanılması yasal olarak zorunlu olan koruyucu özellikli paspaslardır. İzole halılarda renk seçenekleri vardır. Riskleri en az seviyeye indirgemek her iş sahibinin çalışanları için yapmak zorunda olduğu bir önlemdir. Yaşanan iş kazaları neredeyse dönüşü olmayan sonuçlara sebep olabilir.

Yalıtkan Paspas Nerelerde Kullanılır?

Elektrik işlerinde tehlike çok büyüktür. Çalışanların yaptıkları işi özenle ve dikkat ile yapmaları gerekir. Çalışan kişiler kendi tedbirleri haricinde çalışma ortamlarının da güvenliğinin sağlanması da gerekir. Örneğin elektrik işlerinde çalışanların elektrik çarpması riskini yok etmek adına yer aldıkları alan yalıtkan halı ya da diğer bir adı ile izole halı ile kaplı olması gerekir. Yalıtkan paspas özellikle elektrik çarpmalarını engeller elektriğin insan bedeni üzerinden toprağa geçmesini önlemek maksadıyla elektrik panosu elektrik makinelerinin önü santraller gibi alanlarda çalışan bireylerin altına serilir.

Elektrik ile çalışırken en fazla ne kadar dikkatli olunabilirse o kadar dikkatli olunması gerekir. Aksi halde sonucu hayati tehlikelere dönülmez kazalara neden olabilir ve insan bedeninin elektrik akımlarından hasar görmesi organların büyük oranda zararına yol açabilir.

Yalıtkan Paspas Nedir?

Elektriği yalıtan ve ileten malzemeler vardır. Bu malzemeler sayesinde elektrik çarpmalarından kurtulmak mümkündür. Yalıtkan paspas elektrik kullanımının yüksek olduğu fabrika veya benzeri iş yeri ya da tesislerin zemin kısmına serilerek elektriğin insan bedeni üzerinden topraklanmasına engel olan koruyucu halıdır. Yalıtkan paspas olmaları ile berber aynı zamanda dış etkenlere karşı da yüksek dayanıklıdırlar.

İş güvenliği malzemeleri nem ve ısıya karşı korunaklı soğuk ve sıcaktan etkilenmeyecek şekilde üretilir. İzole halıların kullanım süreleri oldukça yüksektir. Yalıtkan paspasın yüzeyi kaymayan tırtıklı bir yapısı vardır. İzole halı yalıtkan paspas çeşitlerini sitemiz üzerinden inceleyebilir ve size en uygun olanı kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir