Peskov: Kremlin’e yönelik terör eylemlerinin kararlarının Kiev’de değil, Washington’da alındığını biliyoruz

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yaşadığı Kremlin Sarayı’na yönelik insansız hava aracı (İHA) saldırılarıyla ilgili açıklamasında “Bu tür terör eylemlerine yönelik kararların Kiev’de değil Washington’da alındığını biliyoruz” dedi.

Kremlin Sözcüsü Peskov, dün gerçekleşen, Kremlin’e yönelik İHA saldırılarının ardından açıklama yaptı. Peskov, “Bu tür terör eylemlerine yönelik kararların Kiev’de değil Washington’da alındığını biliyoruz. Kiev kendisine söyleneni yapıyor” dedi.

Peskov, Rusya’nın saldırıya yanıt vermek için birden fazla seçeceği olduğunu, bunların “dikkatli ve dengeli bir şekilde” değerlendirileceğini söyledi. Kremlin Sözcüsü, saldırıyla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirtti.

Ne olmuştu?

Kremlin’den dün yapılan açıklamada, Ukrayna’nın Putin’in Kremlin’deki konutuna drone ile saldırı girişiminde bulunduğu öne sürüldü. Ukrayna iddiaları reddederken, Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı ve eski Rusya Başbakanı Medvedev, Zelenskiy için “fiziksel tasfiye” çağrısında bulundu

Rus ordusu, Ukrayna’nın başkenti Kiev dahil olmak üzere çeşitli bölgelerine 24 insansız hava aracıyla (İHA) saldırı düzenledi. Ukraynalı yetkililer, Rusya’nın yılın başından bu yana Kiev’e düzenlediği en yoğun hava saldırısı ile mücadele ettiklerini açıklarken, halk metro istasyonlarına sığındı. Odessa’ya fırlatılan Rus İHA parçaların üzerinde ise “Moskova için” ve “Kremlin için” yazılı mesajlar görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir