Okul idaresini eleştiren 4 öğretmene soruşturma

Okul idaresini eleştiren 4 öğretmene soruşturma

GÜNCEL 11.03.2022 08:57

Okul idaresini eleştiren 4 öğretmene soruşturma

Abone Ol google-news

HABER MERKEZİ

Antalya Kepez’deki Metin Çiviler Anadolu Lisesi’nde öğretmenler toplantısında okuldaki uygulamaları eleştiren 4 Eğitim Sen üyesi hakkında soruşturma başlatıldı.

Antalya Valiliği tarafından hazırlanan AHENK Projesi kapsamında lisede öğretmenler toplantısı düzenlendi. Eğitim Senli dört öğretmen ise toplantıda projeyi ve okul yönetimini eleştirdi, yanlışlar ile eksiklikleri açıkladı. Eleştirileri yapan ve eğitim başarısı için önerilerde bulunan 4 öğretmen hakkında toplantıdan kısa bir süre sonra soruşturma açıldı. Dört Eğitim Sen üyesi öğretmene soruşturma müfettişleri tarafından “Valiliğin projesine karşı mı geliyorsunuz? Bürokratlar kendisini parlatmak için eğitime katkısı olmayan projeleri dayatıyorlar demişsiniz bu sözden amacınız nedir?” şeklinde sorular yöneltildi.

Kabul edilemez

Öğretmenlere açılan soruşturmalara tepki gösteren Eğitim Sen Antalya Şubesi dün basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Eğitim Sen Antalya Şube Başkanı Nurettin Sönmez, “Eğitimde başarıyı artırmak için Öğretmenler Kurulu’nda görüşlerini açıklayan üyelerimize soruşturma açıldı” dedi. Sönmez, şunları dile getirdi: “Eğitim liyakatsiz yöneticilerin elinde tamamen bir oyuncağa dönüştürülmüş durumdadır. Merkezi düzeyde bakanlık, yerellerde ise Milli Eğitim Müdürlükleri, okul müdürlükleri öğrencilerimizin kazanımını artıracak bilimsel önerilere tahammülsüz bir şekilde yaklaşmaktadır. Kendisi gibi düşünmeyen bilim insanlarının, sendika yöneticilerinin, öğretmenlerin görüş ve önerilerine adeta düşmanca bir yaklaşım içerisinde bulunmaktadırlar.”

Metin Çiviler Anadolu Lisesi’nde öğretmenler kurulu toplantısında eğitimcilerin bazı uygulamaları kimseyi rencide etmeden, demokratik bir şekilde eleştirmelerinin soruşturma konusu haline dönüştürüldüğüne dikkat çeken Sönmez, “Kuruldaki konuşmaları çarpıtarak soruşturma üretmek değildir. Bu farklı düşüncelere, önerilere tahammülsüzlüğün göstergesidir. Metin Çiviler Anadolu Lisesi Müdürü Ramazan Erdoğdu 8 yıldır aynı okulda görev yapmasına rağmen okulun başarısı, donanımı, fiziki şartları içler acısı haldedir” diye konuştu. Haber Merkezi

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.