Odesa saldırısında ölü sayısı 8’e yükseldi

Yaşanan saldırının ardından arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Odesa Belediye Başkanı Gennadiy Truhanov yaptığı açıklamada, “Arkamda duran yapı Ruslar tarafından askeri hedef olarak tanımlanıyor. Aralarında 3 aylık çocuğun da olduğunu 8 kişinin ölümü gerçekleşti. Kız çocuğu daha hayatı göremedi. Hayvanlar aynı cehennemde gibi yandılar” ifadelerini kullandı.

‘Onların duracaklarına inanmıyorum’

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski ise düzenlenen basın toplantısında, Odessa şehrinin ikinci bir Mariupol olma riskine işaret ederek, “Odessa da Mariupol gibi olur mu evet olabilir. Rus ordusunun binlerce tank ve zırhlıları var. Moldova’ya kadar koridor açacaklar. Onların duracaklarına inanmıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Ne olmuştu?

Rus güçlerinin Ukrayna’ya saldırıları devam ederken, Odessa kentinde sivil yerleşim bölgesine düşen füze hasara neden olmuştu. Saldırı sonrası çıkan yangına itfaiye ekipleri müdahale etmişti.

Rus ordusunun Odesa’ya düzenlediği saldırıda ilk belirlemelere göre 5 kişinin hayatını kaybettiği, 18 kişinin ise yaralandığı açıklanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.