Nureddin Nebati: Vatandaşlarımızın gelirlerini artırıcı tüm önlemleri hayata geçireceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yatırım, ihracat ve istihdam öncelikli bir ekonomik siyaset içerisinde vatandaşın gelirini artırmayı öncelikleyen hareketleri belirten iletisinde şunları aktardı:

“Amaç sürürülebilir büyümeyi sağlamak”

“Bundan sonraki süreçte de yatırım, üretim, ihracat ve istihdam odaklı sürdürülebilir büyümeyi sağlayarak toplumsal refahı artıracak, emeğin ve alın terinin ne kadar bedelli olduğunun şuuru ile vatandaşlarımızın gelirlerini artırıcı tüm önlemleri hayata geçireceğiz.

Uyguladığımız siyasetler ile artan enflasyon karşısında bilhassa gelir düzeyi düşük vatandaşlarımızın alım gücünü korumak için ağır uğraş sarf ediyoruz.

Dar ve sabit gelirli vatandaşlarımızı müdafaaya öncelik verdik

Bu kapsamda, dar ve sabit gelirli vatandaşlarımızı korumak hedefiyle toplumsal takviyelerden vergi indirimlerine, ziraî dayanaklardan güç sübvansiyonlarına kadar gerekli tüm önlemleri alarak vatandaşlarımızın gelir seviyesini ve refah düzeyini müdafaayı önceliklendirdik.

Gerekli önlemleri aıyoruz

İktisat siyasetlerimizin tasarlanma basamağında asla göz gerisi etmediğimiz temel bahislerden biri de dar ve sabit gelirli vatandaşlarımızın gelir seviyesini artırmak, refah düzeyini yükseltmek ve bu doğrultuda gerekli uygulamalarla önlemleri tez bir biçimde hayata geçirmektir.


Yatırım, üretim, ihracat ve istihdam odaklı büyümeyi sağlayacağız

İktisat siyasetlerimizin temeli; yatırım, üretim, ihracat ve istihdam odaklı büyümeyi sağlamak, yüksek katma pahalı üretimi teşvik ederek ürettikçe büyümek ve büyümenin getirilerini toplumun tüm kesitlerine yansıtmaktır.”


DETAYLAR GELİYOR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.