Muharrem İnce: Seçim gecesi Engin Altay da yanımdaydı, 50-60 bireydik

Seçim gecesi ‘ortadan kaybolduğu’ tenkitlerine yönelik konuşan Muharrem İnce”Ben seçim gecesi yalnız değildim. Engin Altay yanımdaydı, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün yanımdaydı. Tanju Özcan yanımdaydı. Hasan Akgün yanımdaydı, 50-60 kişi daima birlikteyiz” dedi.

“Beni kanalına çıkar Merdan. Merdana üzere dönme. Seçim gecesi neredeymişim bir arada açıklayalım. Sen bunu yapamazsın. İşverenin parayı keser. Merdan bunu yapamaz, öteki haber kanalları onu da çağrısın, CHP vekillerini de beni de çağırın, seçim gecesini konuşalım” diyen İnce, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“İftira atmaktan vazgeçin insanlara. Hodri meydan. Bu arkadaşlarla birlikte çıkmak istiyorum. Suskunluklarını anlamış değilim. Tanju Özcan, yüzde 99 İnce’nin anlattıkları doğrudur dedi. Tele1, HalkTv, CNN, Fox… Kim istiyorsa, günün 24 saati… Benim tahlilim bu. Bir daha da iftira atma, yiyorsa çağıracaksın konuşturacaksın. Gazeteciliğin temeli yanıt hakkına hürmet göstermektir. O kanalı nasıl kurduğunu da biliyorum, sen maaşlı bir adamsın. Sormayacağım bunları, belediyelerden aldığın paraları da sormayacağım. Bana soru soruyor, ben kaygımı anlatamıyorum. Bu türlü gazetecilik olur mu! Senin iktidar medyasından ne farkın var?” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.