MHP Milletvekili Fazilet: Helalleşme toplantıları siyasi bir atılım

Milliyetçi Harekat Partisi Milletvekili Dilek Fazilet, 15 Temmuz Gaziler Platformu’nu ziyaret etti. Ziyaret sonrası açıklama yapan, 15 Temmuz Gaziler Platformu Lideri Erol Bulut, “Bizim için vesayette birebir darbede birebir darbenin ve terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Biz her vakit bu lambaları açık tutuyoruz. Bu vatanı asla böldürmeyeceğiz. Bayrağımızı indirmeyeceğiz. Ezanımızı da dindirtmeyeceğiz” dedi.

Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Milletvekili İstek Fazilet 15 Temmuz Gaziler Platformu’nu ziyaret etti. Burada gündemdeki hususlar üzerine bir müddet sohbet eden Fazilet ve Platform Lideri Erol Bulut daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“MAKAMLARINDAN VAZGEÇTİLER LAKİN ASLA VATANLARINDAN VİR DİRHEM, BİR SANTİM VAZGEÇMEDİLER”

FETÖ’cülere vatanı asla böldürtmeyeceklerini lisana getiren 15 Temmuz Gaziler Platformu Lideri Erol Bulut, “Milli duruşlarından ötürü Milliyetçi Hareket Partisi’ne(MHP) her vakit hürmetlerimizi vatandaşlarımızın ismine takdim ediyoruz. Duruşlarını takdir ediyoruz. Onların varlığı bize güç veriyor. Siz Türkiye’nin en dertli vakitlerinde mayası, kimyası, betonu ve taşı oldunuz. Gerektiğinde sizin önderiniz ve grubu en kritik devirlerinde koltuklarından vazgeçtiler ve biz bunu tekraren gördük. Makamlarından vazgeçtiler ancak asla vatanlarından bir dirhem, bir santim vazgeçmediler. Bundan ötürü da burada tüm teşkilatınıza hassaten ismi ile müsemma olan Devlet Bahçeli liderimize da teşekkür ediyoruz. 15 Temmuz’daki duruşlarını hiç unutmadık unutturmayacağız. Sizin o duruşunuz sayesinde, cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve periyodun başbakanı Binali Yıldırım’ın sayesinde FETÖ’cüleri püskürttük. Bizim için vesayette tıpkı darbede tıpkı darbenin ve terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Biz gücümüzü devlet büyüklerimizden alıyoruz. Şunu teröristlerde bilsin biz her vakit bu lambaları açık tutuyoruz. Bu vatanı asla böldürmeyeceğiz. Bayrağımızı indirmeyeceğiz. Ezanımızı da dindirtmeyeceğiz” dedi.

“ALTILI MASA İLE HALİMİZ NET”

Altılı masa hakkında görüşlerini tabir eden Milliyetçi Harekat Partisi Milletvekili Dilek Fazilet, “Altılı masa ile tutumumuz net. Biz onu altılı masa olarak görmüyoruz. Önderimiz Devlet Bahçeli beyin küme toplantısında gösterdiği fotoğraf keşke yanımda olsaydı. Değerli olan masada yan yana olanlar değil. Masada oturan kimler var. Ben her birinizden şunu rica ediyorum. O masada yer alan herkese sorulması gereken birinci soru şu; Siz PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile bir arda mısınız değil misiniz? İkinci soru; Ankara patlamasında otobüs durağındaki patlamada teröristin leşini kaldıran HDP milletvekilleriyle CHP milletvekilleri var mıydı yok muydu? HDP’nin PKK’nın siyasi uzantısı olduğunu söylemek suretiyle, tekrar İP’in başındaki şahsa lütfen şunu sorun hakikaten bugün Aybike öğretmenin kanı elinde olan Selahattin Demirtaş’ı çıkarmak istiyorlar mı çıkardıkları vakit kahvaltı yapacaklar mı? Bizim için o masada kim olursa olsun birebir sorulara muhatap ve Türk milletinin de sorması gereken sorular bunlardır.

“HELALLEŞME TOPLANTILARI SİYASİ BİR HAMLE”

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından düzenlenen helalleşme toplantılarının siyasi bir atak olduğunu belirten Erdem “Helalleşme dediğimiz gerçekten artık insanların yüzü sokağa çıktığında Türk milleti tarafından teşhis edilmiş durumdadır. Bu isimleri çıkararak helalleşme yapıyoruz. Bunların yalnızca birer siyasi atılım olduğunu, bu amaçla yapıldığını, Türk milletinin sinesinden asla gelmediğini, gelmeyeceğini belirtmeliyim. Kavala’ya özgürlük isteyen birinin, Selahattin Demirtaş’a özgürlük isteyen birinin, FETÖ’cülerin şayet biz gelirsek kaideli salıverme diyen birinin helalleşmeye hakkı da yok yeri de yoktur. Bunu da buradan belirtmiş olalım” halinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.