Malatya’da platonik aşk beslediği kızın babasını öldürdü

Malatya’da platonik aşk beslediği B.K. tarafından reddedilen E.E., 19 yaşındaki kızın babasını öldürdü. Genç kız ve annesine de kurşun yağdıran zanlı jandarma tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

İstanbul’da yaşadığı öğrenilen E.E. (23), bir müddettir Arguvan ilçesi Etraflı Mahallesi’nde yaşayan 19 yaşındaki B.K.’ya (19) platonik aşk besledi.

E.E. muhakkak aralıklarla genç kızı eğitim gördüğü okul ve ikametin etrafında rahatsız ederken, genç kızın ailesi durumu kolluk kuvvetlerine bildirerek şikayetçi oldu. Ailenin şikayeti üzerine birkaç defa gözaltına alınan E.E., daha sonra özgür bırakıldı.

BU KERE SİLAHLA GELDİ

E.E., dün akşam ise saatlerinde ise ilçeye giderek dehşet saçtı. Genç kızın ikametine giden E.E., yanında getirdiği tüfekle B.K.’nın babası Ziya Koç’u (63) göğsünden vurdu. Ziya Koç olay yerinde hayatını kaybederken, E.E. olay yerinden bindikleri özel araçla kaçmaya çalışan genç kız ve annesi S.K.’nın (48) bulunduğu araca da kurşun yağdırdı. İsabet alan araçtaki anne-kız baht yapıtı yaralanmazken E.E. kaçarak bölgeden uzaklaştı.

SAKLANDIĞI KONTEYNERDE YAKALANDI

İhbar üzerine olay yerine jandarma takımları sevk edilirken, E.E.’nin Güveçli Mahallesi’nde konteyner içerisinde saklandığı bilgisini alan gruplar bölgeye operasyon yaptı. Yapılan operasyonda E.E. olayda kullandığı hata aletiyle birlikte konteyner içerisinde yakalanarak gözaltına alındı.

E.E., jandarmadaki süreçlerinin akabinde sabah saatlerinde geniş güvenlik tedbirleri altında adliye sevk edilirken, Ziya Koç’un cenaze ise İsimli Tıp’taki süreçlerinin akabinde Arguvan ilçesine bağlı Etraflı Mahallesi’nde gözyaşları ortasında defnedildi. (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.