MacBook kullanıcıları artık kendi bilgisayarlarını kendileri tamir edecek

M1 Macbook Pro ve Macbook Air sahipleri, artık kendi bilgisayarlarını kendileri tamir edebilecek. Apple bu dizüstü bilgisayarlar için kendi kendine tamirat kitlerini kullanıcılarına sunmaya başladı.

2021’de kendi kendine tamir et programını açıklayan ve birinci olarak iPhone aygıtlarla bu projesini gerçekleştirmeye çalışan Apple, artık de birebir uygulamayı MacBook için getiriyor. Teknoloji devi MacBook kullanıcılarına, kendi aygıtlarını tamir edebilmeleri için bir tamir kiti de sunuyor.

Onarım hizmeti, bu yıl içinde Avrupa’ya ve dünyanın öteki bölgelerine açılmadan evvel 23 Ağustos’ta Amerika Birleşik Devletleri’nde başladı.

Program, müşterilerin tamirat modüllerini ve kılavuzları direkt Apple’dan satın almalarına ve kendi 2020 M1 MacBook Air ve Pro’larının yanı sıra M1 yahut M1 Max çipleriyle donatılmış 2021 MacBook Pro’larında kendi servis süreçlerini gerçekleştirmelerine imkan tanıyacak.

Apple; ekran, pilli üst kasa, izleme dörtgeni ve farklı modeller için bir düzineden fazla farklı tamir modülünün mevcut olduğunu belirtti. Ayrıyeten kullanıcılarının tek seferde bir hafta için 49 dolar karşılığında bir tamir ekibi da kiralayabileceğini söylüyor.

Apple’ın kendi kendine tamir kitlerini sunması, şirketin problemli kelebek klavyeleri yüzünden 50 milyon ABD dolarlık davadan sonra gelmesi dikkat çekse de tamir kiti son yıllarda pek çok teknoloji şirketinin odağında olan bir proje. Samsung da geçtiğimiz nisan ayında kendi aygıtını kendin tamir et periyodunu başlattığını açıklamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.