Levent Erden Kimdir, Kaç Yaşında, Eğitimi Ne? Next Akademi’nin Kurucusu Levent Erden Hakkında Merak Edilenler

Next Akademi’nin kurucusu Levent Erden, son günlerde gündemden düşmeyen isimlerden biri. Hem köşe yazıları hem de televizyon programında yaptığı konuşmalarla geniş bir hayran kitlesi elde eden Erden, pek çok üniversitede dersler veriyor. Pek çok kişi ise Levent Erden’in hayatı ve kariyerini araştırmaya başladı. Peki Levent Erden kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte  Levent Erden hakkında merak edilenler!

Levent Erden Kimdir?

Levent Erden, 1957 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokul eğitiminin ardından Galatasaray Lisesi’ne girdi. Liseden başarıyla mezun olan Erden, Boğaziçi Üniversitesi’ne girdi. 

Üniversitede lisans eğitimini tamamladıktan sonra aynı okulda MBA programında yüksek lisans yaptı.

Levent Erden’in Kariyeri

Levent Erden, iş hayatına reklamcı olarak başladı. Daha sonra McCann reklam ajansına girdi. Burada üç yıl çalıştıktan sonra L’Oreal’in ilk Türk yönetici olarak çalışmaya başladı. 

Pepsi Co. International, Allied Lyons, Havas gibi çeşitli şirketlerde üst düzey görevli olarak çalıştı.

Erden, daha sonradan kendi danışman şirketini kurarak çeşitli firmalara hizmet verdi. Ayrıca bir dönem Aktif TV’nin Genel Müdürü olarak çalıştı.

Bilgi Üniversitesi’nin kurulmasında büyük rol oynadı. Üniversitenin interaktif iş yönetimi pazarlama ve iletişimi alanında dersler veren Erden, Next Akademi’nin kurucusudur. Ayrıca Levent Erden, pek çok dergi ve gazetede köşe yazıları yazıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir