Kuyuda bulunan kemiklerin sırrı çözüldü: 21 yıl evvel kaybolan bayana ilişkin çıktı

Filmlere konu olacak “Kuyudaki ceset” söylentisi, aydınlatıldı. Son zamanlarda Kayseri’de Yılanlı Dağı’ndaki bir kuyuda beşere ilişkin kemikler olduğu söylentileri üzerine gazete muhabiri harekete geçip araştırma yaptı, mevzuyu Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’e iletti.

Çiçek’in talimatıyla özel takım kuruldu. 8 metre derinliğindeki kuyuya inildi. Kuyudan beşere ilişkin kemik modülleri ve çanta çıktı. Çantadan çıkan kimlikte cesedin 21 yıl evvel kaybolan Ayşe Kavak’a ilişkin olduğu belirlendi. Kaybolduğunda 47 yaşında olan 7 çocuk annesi bayanın bilezikleri için öldürüldüğü düşünülüyor.

BİLEZİKLERİ İÇİN Mİ ÖLDÜRÜLDÜ?

Kayseri’nin Yılanlı Dağı’nda son günlerde kuyuda ceset olduğu söylentisinden yola çıkan muhabir, kuyunun bulunduğu mevkiye giderek fotoğraflar çekti. Daha sonra durumu Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’e bildirdi. Sabah’ta yer alan habere nazaran, Vali’nin talimatıyla Kayseri İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk tarafından olayla ilgili özel grup görevlendirdi.

Yaklaşık 8 metre derinliğindeki kuyuya itfaiye tarafından kurulan makara sistemi ile inen olay yeri inceleme grubu, kemik kesimleri buldu. Cesedin yanındaki çantadan çıkan kimlikle cansız vücudun 21 yıl evvel sırra kadem basan ve o tarihte 47 yaşında olan Ayşe Kavak’a ilişkin olduğu belirlendi. Çantadan ayrıyeten 3 tespih ile peruk ve şahsî eşyalar çıktı.

Kafatasının çene kısmında kırık olduğu görülürken, kemik kesimleri incelenmek üzere Ankara İsimli Tıp Kurumu’na gönderildi. 7 çocuk annesi Ayşe Kavak’ın yakınları, kaybolduğu gün kolunda 3 bileziği, kolyesi ve yüzüklerinin olduğunu belirtirken, polis de bahtsız bayanın altınları için öldürülüp kuyuya atıldığını kıymetlendiriyor.

‘EN AZINDAN MEZARI OLACAK’

Ayşe Kavak’ın 21 yıl evvel kiralık konut aramak için çıktığı, bir daha konutuna dönmediği, yıllardır kayıp olduğu belirlendi. Ayşe Kavak’ın eşi Halil Kavak o devir TV programlarına katılıp afişler bastırarak eşini aradı.

Fakat şanssız adam, 10 yıl evvel hayatını yitirdi. Çocukları ise annelerinin yaşadığı umudunu daima taşıdı. 21 yıl sonra Ayşe Kavak’ın cesedinin bulunması, ailesini bir nebze olsun rahatlattı. Şanssız bayanın oğlu Mehmet Kavak ile kızı Meral Kavak, “En azından annemizin mezarı olacak” dedi.

KAYNAK: TAKVİM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.