Kraliçe II. Elizabeth’in yeni tutkusu bahçe! Buckingham Sarayı’na bahçıvan arıyor

Buckingham Sarayı’na bahçıvan arayan Kraliçe II. Elizabeth’in haftada beş gün çalışması beklenen bahçıvana vereceği maaş dudak uçuklattı.

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, bir süredir Buckingham Sarayı’ndaki restorasyon sebebiyle Windsor Kalesi’nde yaşamını sürdürüyor. Milyonlarca dolarlık restorasyon çalışmasında her detayı tek tek inceleyen Kraliçe, Buckingham Sarayı’nın bahçesine de el atmaya karar verdi. Yeni bir bahçıvan işe almak isteyen Kraliçe’nin beklentileri ise yayınlanan ilanda şu şekilde ifade ediliyor:

“İşe alınacak kişinin görevi binlerce kişinin hayran kalacağı bahçelere bakmak. The Royal Household’daki (Kraliyet ailesi) Gardens and Grounds (Bahçeler ve Araziler) ekibi, her yıl binlerce ziyaretçi ve misafir tarafından görülen bahçelerin bakımını yapıyor. Ekibe yeni katılacak bahçıvanın da Kraliyet Bahçeleri ile Buckingham Sarayı ve St. James Sarayı’nın çevresindeki alanların yüksek standartlarda korunmasına yardımcı olması bekleniyor”

Buckingham Sarayı

“SARAYIN EŞSİZ TARİHİNE KATKIDA BULUNACAKSINIZ”

Bahçecilik tutkusunun en önemli kriter olduğunun altını çizen ilanda “Düzenli biçme, çapalama, yeniden tohumlama konularına hakim olmalısınız. Bitkilerin ve genç ağaçların sağlığını takip ederken bir yandan da  mevcut bitki örtüsüne zarar vermemeniz gerekiyor. Tarihi bir binada muhteşem bir ortam sağlamak için mevsimlik çiçekler ekmeniz de bekleniyor. Bir yandan bahçenin zengin biyoçeşitliliğini koruyup bir yandan da uzman meslektaşlarınızdan bunun sırlarını öğrenerek sarayın eşsiz tarihine katkıda bulunacaksınız” şeklinde bir açıklama da yer alıyor.

Buckingham Sarayına bahçıvan aranıyor

10 Temmuz 2022 tarihine kadar başvurular devam ederken Kraliçenin haftada beş gün çalışacak bahçıvana vereceği ücret ise yıllık 23 bin ile 25 bin sterlin (yaklaşık 500 bin Türk lirası) olarak belirlendi.

Kraliçe II. Elizabeth

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO:

Alişan Arafat’tan yapılan canlı yayında gözyaşlarına hakim olamadı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.