Jorge Jesus: Dinamo Kiev maçı boğazımda düğüm üzere kaldı

Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus, Austria Wien’i 4-1 yendikleri maçın akabinde açıklamalarda bulundu. Grubun performansıyla ilgili yorumlarda bulunan Jesus, Şampiyonlar Ligi’nde Dinamo Kiev’e elendikleri maçla ilgili itirafta bulundu.

UEFA Avrupa Ligi Play-Off Tipi ikinci maçında Fenerbahçe konutunda Austria Wien’i 4-1 mağlup ederek küme kademesine yükseldi. Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus, oyuncularının her geçen gün daha çok inandığını söz ederken, UEFA Şampiyonlar Ligi elemesinde Dinamo Kiev’e yenilmelerinin boğazında düğüm üzere kaldığını söyledi.

Müsabakanın akabinde basın toplantısında konuşan Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus, Fenerbahçe’nin bir maçını daha hoş futbol ve 4 golle tamamladığını söyleyerek, “Özellikle ikinci yarı kalitemizi gösterdik, hoş oyun sergiledik ve attığımız goller de hoştu. Taraftarlarımıza ikinci yarı bilhassa gösteri sunduk. Oyuncularım her geçen gün daha çok inanıyorlar. Uygulamak istediğimiz fikirleri hem defansif, hem ofansif manada daha yeterli uyguluyorlar. Daha da gelişmeye çalışacağız. Hazırlık sürecimiz 5 haftaydı. Pek çok oyuncu sonradan gruba katıldı. Oyuncularımız bizim uygulamak istediğimiz fikirleri anlamaya başlıyorlar. Her vakit kazanamayacağımızı biliyoruz lakin bizim maksadımız her hafta daha üzerine koyarak devam etmek ve her maçı kazanmak” dedi.

“FENERBAHÇE İTİBARINI TEKRAR KAZANMALI”

Portekizli teknik adam, Fenerbahçe’nin itibarını tekrardan geri kazanması gerektiğini vurgulayarak, “Ben ve oyuncularım taraftarlarımızı memnun etmek için çok çalışıyoruz. Onları galibiyetlerle memnun etmek istiyoruz. Onları memnun etmek için gol atmak lazım. Taraftarların forvet beklentisi var lakin elimizdeki forvetler performansını arttırdı. Bugün King ve Pedro oynamadılar. Bu da gerçek yolda olduğumuzu gösteriyor. Birinci gayemiz kümelere kalmaktı, başardık. Gerek Şampiyonlar Ligi, gerek Avrupa Ligi’nde kümelerde olmayı hak ediyoruz. Fenerbahçe’nin kaybettiği itibarını tekrardan geri kazanması ve sıralamada kendini üste çıkartması gerekiyor. En güzel 30 grup ortasında olmalı Fenerbahçe, bunun için de maçlar kazanmalıyız” tabirlerini kullandı.

“BURADA DAHA AZ KAZANIYORUM”

Maç sırasında kendisine yapılan tezahüratlarla ilgili soruya yanıt veren Jesus, “Fark etmedim maç sırasında. Bu benim için yeni bir haber oldu. Benim buraya gelirken bu kararı vermemdeki en değerli sebeplerden biri taraftarların bana göstermiş olduğu sevgiydi. Toplumsal medyadan birçok ileti attılar, ne kadar istediklerini gösterdiler. Ben buraya finansal koşullarımı daha yeterli yapmak için gelmedim. Burada Portekiz’den daha az kazanıyorum. Taraftar ve oyuncuların sevgisi için geldim. Bu durum beni aşık ediyor. Maç esnasında anlayamadım kusura bakmasınlar, onlara bir kere daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“NE KADAR İLERİ GİDECEĞİMİZİ GÖRECEĞİZ”

UEFA Avrupa Ligi’nde kümelere kalmalarıyla ilgili değerlendirmede bulunan deneyimli teknik adam, “Avrupa’da birinci gayemiz kümelere kalmaktı. Kurada 4. torbada olacağız. Bu turnuvadaki en âlâ gruplarla karşılaşacağız. Birçoklarının Şampiyonlar Ligi geçmişi var. En yeterli gayretimizi vereceğiz. Büyük önceliğim lig şampiyonluğu. Avrupa Ligi şampiyonluğu gayesiyle gelmedim. Şimdilik sıkıntı bir maksat. Mümkün olduğu kadar üste çıkmak istiyoruz. Küme etabında ne kadar ileri gideceğimizi göreceğiz” halinde konuştu.

“KIEV MAÇI BOĞAZIMDA DÜĞÜM ÜZERE KALDI”

Takımın performansına değinen Jesus, “Ben her vakit grubumdan daha fazla gol atmasını isterim. 2 attıysak 3, 3 attıysak 4 gol isterim. Oyunculara bu mentaliteyi aşılıyorum. Her vakit bu türlü olacak diye bir şey yok. Kimi anlarda skoru denetim etmeyi bilmeniz gerekmekte. Bu da futbolun bir modülü. Kiev ile tekrar eşleşme ihtimali var. Onlarla karşılaştığımızda çok az bir süremiz vardı. İkinci maçı 10 kişi oynadık. O maç boğazımda düğüm üzere kaldı. Onlarla tekrar oynamak isterim” diyerek kelamlarını noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.