iPhone 14 modelleri tanıtıldı: İşte iPhone 14 fiyatları ve tüm özellikleri

iPhone 14 modelleri, Apple’ın TSİ 20.00’de başlayan etkinliğinde resmi olarak tanıtıldı. Geçtiğimiz yıl koronavirüs salgını nedeniyle internet üzerinden düzenlenen aktiflik, bu yıl yüz yüze gerçekleşti.

Daha evvel sizlerle paylaştığımız üzere Apple; iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olmak üzere 4 yeni modelle müşterilerinin karşısına çıktı.

Geçtiğimiz yıl Apple, telefonlarda çok fazla bir değişiklik yapmamıştı. Lakin yeni iPhone 14 serisinde yapılan değişiklikler çabucak göze çarpıyor.

Örneğin yeni modellerin kimilerinde çentiği büsbütün kaldıran Apple, Face ID sensörlerini ve bir selfie kamerasını barındırmak için, biri yuvarlak ve biri hap formunda oval olmak üzere iki ekran deliği kullanıyor.


iPhone 14 ve iPhone 14 Plus özellikleri

6.1 inçlik OLED bir ekranla gelen yeni iPhone 14 modeli, eski sürümlerden alışık olduğumuz çentikle geliyor. Telefon, gücünü, bir evvelki iPhone serisinde yer alan A15 Bionic işlemcisinden alıyor. Fakat Apple, bu işlemcinin geliştirildiğini ve evvelkine nazaran daha süratli olduğunu söylüyor.

iPhone 14 ile birlikte gelen en değerli geliştirmelerden kimileri, kamera kısmında karşımıza çıkıyor. Aygıt, art kamera kurulumunda 12 MP’lik çözünürlük sunan iki kameraya yer veriyor.

Cihazın ekranındaki çentiğe yerleştirilen ön kamera ise art kameralarla tıpkı biçimde 12 MP çözünürlüğe sahip. 6GB RAM ve 3.279 mAh batarya, telefonun öne çıkan başka özellikleri ortasında.

iPhone 14 ve iPhone 14 Plus farkı

Apple’ın ‘mini’ modellerinin yerine gelen yeni iPhone 14 Plus, iPhone 14 ile tıpkı özellikleri taşıyor. Aygıtı standart modelden ayıran tek ayrıntı ise, tıpkı Pro serisinde olduğu üzere ekran büyüklüğü.

iPhone 14 Plus, standart modeldeki 6,1 inçlik ekran yerine 6,7 inç büyüklüğünde ekran kullanıyor. Ayrıyeten telefonda, standart modelden farklı olarak 4,323 mAh bataryadan güç alıyor.


Ayrıntılar geliyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.