Genç futbolcu Serdar Saatçı, Braga’ya transfer oldu!

Portekiz Ligi grubu Braga genç futbolcu Serdar Saatçı‘yı renklerine bağladı.

Siyah-beyazlı kulübün bir müddettir takım dışı bıraktığı ve transfer görüşmelerine müsaade verdiği Serdar Saatçı dün sıhhat denetimlerinden geçti bu sabah ise yeni grubu ile birinci idmanını yaptı. Daha sonra yeni grubunu formasını giyen genç oyuncu 5 numaralı Braga forması ile poz verdi.

Beşiktaş Kulübü ayrılığı “Profesyonel futbolcularımızdan Serdar Saatçı’nın transferi için SC Braga Kulübü ile muahedeye varılmıştır. Serdar Saatçı’ya Kulübümüze hizmetleri için teşekkür eder, futbol mesleğinde muvaffakiyetler dileriz” halinde duyurdu.

Edinilen bilgiye nazaran Beşiktaş bonuslarla birlikte 2.5 milyon Euro’ya varan bonservis bedeli elde edecek. Sonraki satıştan hisse ise %20 olacak.

16 YAŞINDAN BERİ ÖZEL HOCASI İLE ÇALIŞIYOR

Beşiktaş’ın 19 yaşındaki stoperi takım dışı kalsa da yeni dönem için hazırlıklarına hiç orta vermedi.

Ümit ulusal oyuncu, ferdi kuvvet ve kondisyon antrenörü Samet Kösemen ile dönemin bitmesinin çabucak akabinde ferdi olarak çalışmalarına start verdi. Sonra ekiple çalışmalara katıldı ancak teknik yöneticisi Valerien İsmael ile yaşadığı tartışma sonrası ayrılık kararı aldı. Serdar Saatçı 16 yaşından beri sık sık çalıştığı ferdî antrenörü Samet Kösemen ile yaptığı planlamalar sonrasında Portekiz ligine gitmeyi başardı. 4 yıllık imza atan Serdar Saatçı idman eksiği olmadığını ve vazifeye hazır olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.