Fatih’te yıkılan binanın çatısındaki demir caddeye düştü: 1 yaralı

İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Fuat Paşa Caddesi’nde, geçtiğimiz yıllarda yıkımına karar verilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) eski ek hizmet binasında bugün demir sökme süreçleri yapıldı.

Çalışmalar sırasında çatıda bulunan demirler vinç aracılığı sökülürken, büyük demir modülü caddeye düştü.

Demir, baht yapıtı caddede park halindeki iki aracın üstüne düştü, 1 kişi başından hafif halde yaralandı.

DHA’nın haberine nazaran; caddedeki esnaf duruma isyan ederken, düşen modül nedeniyle cadde trafiğe kapandı.

“Çok daha önemli ezalar yaşayabilirdik”

Esnaflardan Gökhan İlkel, olaya yönelik açıklamalarında şu tabirleri kullandı:

“Sabah saatlerinden itibaren yıkım başlamıştı. Demirleri tek tek söküp aşağı atıyorlardı. Esnaf arkadaşlar da uyardı. ‘Çok gürültü oluyor, toz çıkıyor’ diye ancak onlar dinlemedi. Daha büyük demiri sökmeye kalktılar. Biz içeride paklık yapıyorduk. Çok daha önemli badireler yaşayabilirdik. Bir anda çok büyük bir gürültüyle demir aşağı düştü. 2 aracın üstüne düştü, bir de motorcu bir arkadaş vardı. Onu da çöp tenekesi korudu. Yoksa o arkadaş da çok sıkıntı durumda kalacaktı. Ufak çaplı bir yaralanma oldu. Ona müdahale ettik. Çok şükür öteki bir durumumuz olmadı. Bu cadde her vakit kalabalık. Araç trafiği de çok ağırdı. Buradaki büyük aracın üstüne niyet biraz engelledi.”


“Direkt insanların üstüne düştü”

Araç sahiplerinden İbrahim Şıldır, “Kapalı Çarşı’ya yabancı arkadaşlarımızı bırakmaya geldik. Üstten vinç kütle çıkarmaya çalışıyordu. Halatı koptu. Direkt insanların üstüne düştü. Kaç saattir zabıta, polis ne de bir ambulans gelmedi. Hiç kimse yok.” biçiminde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.