Emin Müftüoğlu: En âlâ tertibi biz yaparız

Konya’da gerçekleştirilen 5. İslami Dayanışma Oyunları hakkında konuşan Türkiye Bisiklet Federasyonu Lideri Emin Müftüoğlu, “Ülke olarak en düzgün tertibi biz yaparız” dedi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Lideri Emin Müftüoğlu, Konya’da gerçekleştirilecek 5. İslami Dayanışma Oyunları’na ait yaptığı açıklamada, 9-18 Ağustos’ta gerçekleştirilecek oyunlarda bisiklet branşı olarak yer almaktan büyük heyecan ve memnunluk duyduklarını söyledi.

Türkiye’nin birinci olimpik veledromunda 5 Ağustos’ta bisiklet yarışlarıyla başlayan oyunların büyük ilgi gördüğünü aktaran Müftüoğlu, veledromun Türk bisikletinin geleceği için çok kıymetli bir kazanım olduğunu lisana getirdi.

“HEDEF YENİ BAŞLANGIÇLAR”

Emin Müftüoğlu, federasyon olarak maksatlarının yeni muvaffakiyetler elde etmek ve madalyalar kazanmak olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Konya Olimpik Veledromu’nda büyük bir tarihin başlangıcını yaptık. Burası hakikaten kıymetli bir tesis. Sahiden nitelik olarak dünyadaki en değerli tesislerden bir tanesi ve bu tesiste artık madalya için yola çıkıyoruz. Biz seçimde de ‘Madalya için yola çıkıyoruz’ demiştik. Bunu bu veledromu düşünerek söylemiştik. Yarışlar için yurt dışındaki tesislerde idman yapıyorduk. Artık atletlerimizi Konya Olimpik Veledromu’nda en âlâ formda eğitip, en güzel halde idman yaptıracağız. Dünyayla yarışır formda madalya için yola çıktık ve alacağız.”

İslam Dayanışma Oyunları’nda bisiklet branşının birinci sefer yer aldığına değinen Emin Müftüoğlu, atletlerin heyecan içinde yarıştığını söyledi.(AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.