Elon Musk, hangi partiye oy vereceğini açıkladı

Dünyanın en varlıklı insanı unvanını koruyan Tesla ve SpaceX‘in CEO’su Elon Musk, bundan bu türlü ABD’de Demokrat Parti’ye değil Cumhuriyetçilere oy vereceğini açıkladı.

Musk, dün paylaştığı tweet’te “Geçmişte Demokratlara oy verdim zira (çoğunlukla) uygunluk partisiydi. Lakin artık bölünme ve nefret partisine dönüştüler. O yüzden artık onlara oy veremem ve oyumu Cumhuriyetçilere vereceğim. Artık bana karşı kirli kampanyalarını izleyin” sözlerini kullandı.

Musk, bir öteki tweet’inde de “Bana yönelik siyasi ataklar gelecek aylarda çok artacak” diye yazdı.

CUMHURİYETÇİLERİN KAHRAMANI OLDU

Sözcü’d yer alan habere nazaran Musk, daha evvel Twitter’da paylaştığı bildirilerde Demokrat Partili ABD Lideri Joe Biden‘ı eleştirerek “Birçok şeyi yapmıyor” demişti. Biden’ın Tesla’nın elektrikli araç dalındaki ehemmiyetini görmezden geldiğini söyleyen Musk, milyarderlere verginin artırılmasını savunan Demokrat Kongre üyelerine de sert tenkitler yöneltmişti.

Twitter’da “ifade özgürlüğüne yönelik manileri kaldırma” kelamı veren ve Twitter hesabı kapatılan eski Lider Donald Trump‘ın tekrar platforma dönmesini destekleyen Elon Musk, son devirde Cumhuriyetçiler ortasında neredeyse bir kahraman haline geldi.

BIDEN’I TAKİP EDEN HESAPLARIN YARISI UYDURMA

Bu ortada Twitter’da geçersiz hesapların belirlenmesi için başlatılan incelemede Biden’ın resmi başkanlık hesabını takip eden hesapların neredeyse yarısının uydurma olduğu belirlendi. Biden’ın ferdî hesabını takip eden geçersiz ya da faal olmayan hesapların sayısı da 14 milyonu geçiyor.

Donald Trump’ın engellenen başkanlık hesabını takip eden geçersiz kullanıcıların oranı ise 42,4 olarak açıklandı.

Musk, uydurma hesaplar konusunda Twitter idaresinin kendisine yanlış bilgi verdiğini belirterek askıya alınan Twitter mutabakatında pazarlığa gidebileceğinin sinyalini vermişti. Twitter payları son periyotta sert düşerken Musk’ın şirketi anlaşılandan daha ucuza almak istediği söyleniyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.