Doğu Perinçek: Hz. Muhammed’den daha ileri bir noktadayız

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında Vatan Partisi Genel Lideri Doğu Perinçek, Ulusal TV’nin canlı yayınına katıldı. Perinçek burada “Türkiye Nereye Gidiyor?” söyleşisi gerçekleştirdi.

Zaman vakit değişik telaffuzlarıyla gündeme gelen Perinçek, burada yaptığı konuşmasında da reaksiyon çeken açıklamalarda bulundu.

“Hz. Muhammed’den çok ileri bir noktadayız”

Vatan Partisi’nin geldiği nokta ile Hz.Muhammed periyodunu karşılaştıran Perinçek, “Hz. Muhammed Mekke’de bildiride bulunduğunda kaç kişi ona biat etti? Hz.Muhammed 1 yılda fakat 40 kişiyi buldu, hiç olmazsa biz 40 bin kişiyi bulduk. Hz. Muhammed’den çok ileri bir noktadayız. Atatürk Samsun’a giderken kaç şahısla gitti? Tarihin zafer vadettiği kuvvet kadar büyük bir kuvvet yoktur” ifadelerini kullandı.

Perinçek’in bu açıklamasından sonra gülmesi ve alanda bulunanların alkış tutması ise dikkat çekti.

“Vatan Partisi çok süratli büyüyor”

Vatan Partisi’nin pek çok alanda aktif bir biçimde çalıştığını anlatan Perinçek, “Yüzde 46’lık sistem dışı bir tahlil arayan kısım Vatan Partisi’yle duygusal olarak bağlantıya geçmiş bir kitle. Bu yüzden Vatan Partisi bu kadar süratli büyüyor.” dedi.


“Arkamıza bakarak önümüzdeki gelişmeleri göremeyiz”

Perinçek kelamlarına devamla, “Dolayısıyla geldiğimiz süreçte gerimize bakarak, önümüzdeki bir gelişmeyi hiçbir biçimde göremeyiz. Ardımızda diğer bir 30 Ağustos var mı? Artta olanlar önümüzde olacak diye bir şey yok.” sözlerini kullandı.

Doğu Perinçek Rusya’nın taarruzlarına Hz. Muhammed’den örnek verdi – Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.