Dansözlü cümbüş düzenlenen okulun eski müdürü dava açtı

Bursa’da bir okulda düzenlenen aktiflikte dansöz oynatılması sonrası diğer bir okula sınıf öğretmeni olarak atanan eski müdür Coşkun Şahiner dava açtı.

Olay geçen mayıs ayında Nilüfer ilçesindeki Çalı İlkokulu’nda meydana geldi. ‘Hıdırellez’ ve ‘Anneler Günü’ için Okul Aile Birliği tarafından okulun konferans salonunda yapılan aktiflikte, dansöz sahneye çıktı.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Bu anlar, aktifliğe katılan kimi bireyler tarafından cep telefonu kamerasıyla kayda alınıp, toplumsal medyada paylaşıldı. İmgelerin reaksiyonlara neden olması üzerine Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü, inceleme ve idari soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında okul müdürü Coşkun Şahiner vazifeden uzaklaştırıldı.

Coşkun Şahiner (FOTO: DHA)

İl Ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise “Söz konusu okulun okul aile birliği tarafından yalnızca bayanlara yönelik olarak ders dışı bir vakitte gerçekleştirilen aktiflikle ilgili okul idaresi ve okul aile birliği hakkında gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Okul müdürü hakkında misyondan uzaklaştırma önlemi uygulanmıştır” denildi.

SINIF ÖĞRETMENİ OLARAK ATANDI

Coşkun Şahiner, bakanlıktan gelen müfettişlerin soruşturması sonrası müdürlük takımından alınıp, Remzi Zümrüt İlkokulu’na sınıf öğretmeni olarak tayin edildi. Sınıf öğretmeni olarak misyonuna başlayan Şahiner, kendisine haksızlık yapıldığı gerekçesiyle yönetim mahkemesine dava açtı. Eski misyonuna dönmek isteyen Şahiner’in açtığı davayla ilgili yargılama sürüyor. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.