Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı üzüm fiyatı, üreticiyi sevindirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün toplu açılış merasimi için geldiği Manisa’da, üreticilerin merakla beklediği çekirdeksiz kuru Üzüm alım fiyatını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Ülkemize yılda 500 milyon dolarlık ihracat geliri kazandıran 9 numaralı Sultani çekirdeksiz kuru üzümü hakkında Toprak Mahsulleri Ofisi’miz kıymetlendirdi. Biz çiftçi kardeşlerimizi mağdur etmeyiz. Geçen yıl 13 TL’ydi. Bu yıl da cumhurbaşkanınız bütün arkadaşlarımızla değerlendirmeleri yaptık.

Fiyatımızı 27 TL olarak belirledik. İnşallah üzümlerdeki rahmeti de arttıracaktır. İnşallah2 gün içerisinde üzümlerimizi toparlayıp, 1 hafta içerisinde kurutup çabucak yola koyulalım. İhracatımızı da buna nazaran yapalım” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı 27 TL olarak açıkladığı kuru üzüm alım fiyatı, üreticiyi sevindirirken, Saruhanlı İlçe Ziraat Odası Lideri Aydoğan Okur, ”Bu Fiyat bir nebze de olsa bizi keyifli etti. Bu fiyat açıklanmamış olsaydı, tüccarla büyük bir çabaya girmiş olacaktık. Cumhurbaşkanı’mıza buradan teşekkür ediyorum. Fiyatların ilerideki günlerde daha da yükseleceğine inanıyorum” dedi.

Kumkuyucak Mahallesi’nde üzüm üreticiliği yapan Ali İstek Fakı ise “Cumhurbaşkanı’mızın açıkladığı fiyatlar bu biçimde yönetim eder. Çiftçimize iyi olsun, Cumhurbaşkanı’mıza teşekkür ederiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.