Bu Yüzden Bacak Bacak Üstüne Atarak Oturmamalısın! İşte Oturma Konumunun Verdiği Ziyanlar

Her vakit bacak bacak üstüne atarak mı oturursun? Birtakım araştırmalar bacak bacak üstüne atarak oturmanın sizin için pek sağlıklı olmadığını gösteriyor.

Uzun müddet bacak bacak üstüne atarak oturmanın sizin için pek yeterli olmadığı ortaya çıktı. Bir bacağınızı oburunun üzerine atıp bir mühlet bu biçimde oturduğunuzda, dizinizin gerisindeki makul bir hududa baskı uyguladığınız için ayağınız yahut bacağınız uyuşabilir.

BACAK BACAK ÜSTÜNE ATMANIN ZİYANLARI NELER?

Bacak bacak üstüne atmanın kan basıncında süreksiz bir artışa neden olabileceği de söylenir. Bunun nedeni, çapraz bacakların kanı kalbinize hakikat itmesidir. Bu kulağa pek sağlıklı gelmiyor, değil mi? Kan akışını engelliyorsunuz, bu nedenle kan pıhtılaşması riski yüksek olan bireylere bacak bacak üstüne atmamaları tavsiye ediliyor.

VARİSLİ DAMARLAR

Sadece bu değil, bacak bacak üstüne atmak da varisli damarlara yol açabilir. Bacaklarınıza uyguladığınız baskı nedeniyle damarın yumuşak yapısı gerilir. Bu, fecî varisli damarlara neden olabilir. Bir yahut iki dakika bacak bacak üstüne atarak oturursanız varisli damar olmaktan korkmanıza gerek yoktur, lakin sistemli olarak bir seferde 10 ila 15 dakikadan fazla bacak bacak üstüne atarsanız, risk kıymetli ölçüde artar

KALÇA VE SIRT

Bacak bacak üstüne atarak oturmak da duruşunuz için pek düzgün değildir ve kalçalarınızda ve sırtınızda önemli ağrılara neden olabilir. Her 30 dakikada bir yaptığınız işten kalkmak ve biraz yürüyüş yapmak kıymetlidir.

Erkekler için, bağdaş kurup konumu ülkü değildir zira mahrem yerleri sıkışabilir ve bu, kimi bebek yapma eserlerinin üretimi için pek yararlı değildir. Oturmanın en güzel yolu sırtınızı dik tutmak, ayaklarınızı yere düz basmak ve omuzlarınızı geride tutmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.