Binali Yıldırım: Sorunu olmayan meczuplar ve ölülerdir

AK Parti Genel Lider Vekili Binali Yıldırım, Kocaeli’nin Darıca ilçesinde ‘Emek Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Tapu Teslim Töreni’ninde konuştu.

Yıldırım’ın açıklamalarından satırbaşları:

‘ERDOĞAN’I İNDİREMEZSİNİZ’

“Ortalıkta dolaşanlar, yetki isteyenler ne vadediyorlar? ‘AK Parti 29 bin kilometre bölünmüş yol yaptı. Biz gelince 56 bin kilometreye çıkaracağız’ diyeni duydunuz mu? ‘Şehir hastanelerini 2 katına çıkaracağız’ diyeni duydunuz mu? ‘Havaalanlarını 2 katına çıkaracağız’ diyenleri duydunuz mu? ‘Okulları artıracağız’ diyenleri duydunuz mu? ‘İstihdamı artıracağız’ diyenleri duydunuz mu? Ne duyuyorsunuz? Varsa yoksa ‘Recep Tayyip Erdoğan’ı indirelim’ diyorlar. İndiremezsiniz, gücünüz de yetmez. Bu millet Recep Tayyip Erdoğan’a ve takımına bugüne kadar sahip çıktı. Bundan sonra da sahip çıkacak.

Hiç merak etmeyin daha hoş günleri birlikte yaşayacağız. Bugün tabi ki sıkıntılarımız var. Bunun farkındayız. Şunu bilmenizi istiyorum; sorunu olmayan meczuplarla ölülerdir. Herkesin sorunu vardır. Problemleri çözecek irade de vardır. O irade de Recep Tayyip Erdoğan’dır ve AK Parti’dir. Bunun dışındaki lafügüzaftır. Biz bunların hepsini görüyoruz, siz de görüyorsunuz.

‘EN AZ HASARLA ATLATAN ÜLKE OLDUK’

Dünya son 2.5 yıldır büyük bir değişim yaşıyor. Evvel büyük bir belayla imtihan edildik. Bir korona virüsü süreci yaşadık ve burada gelişmiş, güçlü, böbürlenen birçok ülke sınıfta kaldı. Türkiye hazırlıklıydı. Bunun verdiği itimatla iki yıl milletimizin sıhhati için güzelliği için her türlü çalışmayı yaptık.

Kent hastanelerini niçin yaptınız, diye bizi yerden yere vuranlar; bu hastalıkta, bu salgında bir sefer daha rezil oldular, pişman oldular. Bunu daima birlikte yaşadık. Amerika, Avrupa, parasıyla böbürlenen ülkeler vatandaşlarına en temel sıhhat hizmetini veremezken Türkiye bu belayı en az hasarla atlatan ülke oldu.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.