Atatürk’e ve Türk bayrağına berbat hücum: 2 kuşkulu gözaltına alındı

Trabzon’da Ortahisar ilçesi Kemerkaya Mahallesi Cevdet Akçay Sokak’ta cep telefonu aksesuarları satan iş yerinin sahibi, bir müddettir dükkanın önünde asılı duran Atatürklü Türk bayrağının yerinde olmadığını fark etti.

Bayrağın sokakta bir kenara atıldığını gören iş yeri sahibi, bölgedeki kameraların kayıtlarını izledi.

Kayıtlarda, dün akşam dükkanın bulunduğu orta sokaktan geçen cüppeli ve sarıklı iki bireyden birinin, etrafı denetim ettikten sonra Trabzonspor flamalarının da asıldığı ipteki Türk bayrağını çekip alarak yere attığı ve yoluna devam ettiği görüldü.

Olay anına ait imajların toplumsal medyada yayılması üzerine soruşturma başlatan polis, bayrağı yere ceddin V.E, yanındakinin ise A.S. olduğunu belirledi.

Gözaltına alınan bu bireylerin emniyetteki süreçleri sürüyor.

İl Emniyet Müdürlüğünden bahisle ilgili yapılan açıklamada ise “Atatürklü Türk bayrağına atak mevzusuyla ilgili isimli makamlardan alınan talimata istinaden yapılan çalışmalarda, Türk bayrağına ziyan veren V.E. ile yanındakinin A.S. olduğu tespit edilmiştir. Şahıslar gruplarımızın çalışmaları sonucu yakalanmıştır. Şahıslar hakkında ‘Atatürk’ün anısına alenen hakaret ve devletin egemenlik alametlerini aşağılama‘ cürümlerinden isimli tahkikat başlatılmıştır.” tabirlerine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.