A Milli Takım’da teknik direktör operasyonunun arkasındaki isim: Göksel Gümüşdağ

A Milli Takım’daki değişim sesleri artık ayyuka çıktı. Teknik Direktör Stefan Kuntz’un görevini Abdullah Avcı’ya bırakacağı dedikoduları aştı. Peki bu operasyonun arkasında kim var?

SÖZCÜ’nün edindiği bilgilere göre Ay-Yıldızlı takımı bir Türk teknik adamın çalıştırması isteğinin kaynağı Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ’dan başkası değil… Gümüşdağ’ın ana motivasyonu ise haziran sonunda yapılacak TFF başkanlık seçimi. Futbol dünyasında önemli bir güç haline gelen Başakşehir başkanı, federasyon başkanlığına oynuyor. Seçim sürecinin ilk adımı olarak da Gümüşdağ, milli takımda kendi istediği yönde bir değişiklik için bastırıyor.

EURO 2024 elemelerindeki ilk iki maçını 3 puanla geçen milliler, kader niteliğindeki periyotta 16 Haziran’da Letonya ve 19 Haziran’da ise Galler’le karşılaşacak. Bu iki mücadele de seçimlerden önce…

MEHMET BÜYÜKEKŞİ: DEĞİŞİM YOK

TFF seçimlerinde aday olacağını daha önce açıklayan Mehmet Büyükekşi, Stefan Kuntz’un durumuyla ilgili konuştu. Büyükekşi, ayrılık iddialarıyla ilgili “Şu anda böyle bir şey söz konusu değil. Stefan Kuntz ile yolumuza devam edeceğiz” dedi. TFF Başkanı’nın güç kaybetmemek adına böyle bir değişime şimdilik karşı çıktığı konuşuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir